2022-10-24 07:22  -  Garbarnia Kępice

Tym razem bez większych emocji!

Garbarnia Kępice – Unison Machowino  5:0 (2:0)

Po 12 kolejkach jesiennych zmagań Garbarze na  ligowym szczycie, co dla wielu obserwatorów lokalnej piłki jest sporym zaskoczeniem. Lokata w tabeli na pewno dodaje piłkarzom dodatkowych chęci do treningów i ligowej rywalizacji, jednak studząc trochę kibicowskie emocje nasz cel pozostaje bez zmian – spokojne utrzymanie w klasie okręgowej.

Mecze z Unisonem Machowino zawsze były wyrównane i emocjonujące, tym razem jednak osłabiony rywal nie był w stanie podjąć równej rywalizacji. Gospodarze zagrali w bardzo ofensywnym zestawieniu, z trójką obrońców. Zmiana ta przez pierwsze minuty sprawiała trochę problemów naszym graczom, jednak z każdą kolejna minutą wyglądało to lepiej. W 19 minucie Kamil Wójcik był tam gdzie powinien po obronie strzału przez młodego bramkarza Unisonu i prowadzimy 1:0.

W 34 minucie nie chciał być gorszy nasz drugi napastnik Kacper Łaga, który pięknym strzałem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie.

Rywal odpowiada tylko raz, w 39 minucie powinno być 2:1 ale świetną interwencją popisuje się Jakub Żuliński, wcześniej praktycznie bezrobotny.

W drugiej połowie Unison zagrał zdecydowanie lepiej i bardziej ofensywnie, jednak trudno mu było się przebić przez nasze szyki obronne. W 67 minucie Marcel Stanischewski podwyższa na 3:0, w 82 minucie na 4:0 trafia Mateusz Klimek a wynik ustala w 85 minucie pięknym strzałem aktywny Jarosław Radzki. Goście mimo braku szans na wygraną do końca walczyli o honorowe trafienie i dwukrotnie w ostatnich minutach byli blisko realizacji tego celu, jednak w dogodnych sytuacjach nie trafiali w światło bramki.

Bramki: 1:0 – 19 min. Kamil Wójcik, 2:0 – 34 min. Kacper Łaga, 3:0 – 67 min. Marcel Stanischewski, 4:0 – 82 min. Mateusz Klimek, 5:0 – 85 min. Jarosław Radzki.

Żółta kartka: Wojtek Łuczak

Garbarnia: Jakub Żuliński – Łukasz Wołczko ( 70 min. Damian Boho), Kamil Pelowski, Oskar Stępień – Rafał Wólczyński ( 57 min. Mateusz Klimek), Wojtek Łuczak, Jarosław Radzki, Marcel Stanischewski( 75 min. Tymoteusz Lange), Piotr Miernik ( 46 min. Dominik Nowak) – Kamil Wójcik (65 min. Adam Mokwa), Kacper Łaga.

Ławka rezerwowych: Szymon Gołąbiowski, Michał Ćwierz