2022-10-10 07:32  -  Garbarnia Kępice

Wicelider wysoko ograny

Garbarnia Kępice – MKS Debrzno  6:1 (4:0)

Z dużym niepokojem oczekiwaliśmy spotkania z zespołem MKSu Debrzna. Kontuzje, mecze co trzy dni, różny stan przygotowania do sezonu naszych graczy. Zaskoczeniem był również wyjściowy skład Garbarzy, na boisku pojawili się zawodnicy których nie było na ostatnich spotkaniach lub grali w nich zdecydowanie mniej, czyli byli bardziej wypoczęci od reszty zespołu.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja zielono-biało-niebieskich. Worek z bramkami rozpoczął w 8 minucie najlepszy strzelec drużyny Marcel Stanischewski (to jego 8 trafienie w sezonie). Po zdobyciu gola nie cofnęliśmy się do obrony, próbowaliśmy strzelić drugą bramkę, tym bardziej, że rywal grał niemrawie. W 35 minucie Wojtek Łuczak decyduje się na strzał z 20 metra i jest 2:0. Minęły 4 minuty i Kacper Łaga zdobywa swoje pierwsze trafienie na „własnych  śmieciach”. Festiwal bramek w pierwszej połowie kończy Kamil Pelowski w 45 minucie.

W drugiej połowie rywal obudził się ze snu i atakował zdecydowanie mocnej, nasz zespół marnował swoje okazje do podwyższenia wyniku. W 66 minucie zawodnik gości pięknie uderza z dystansu w okienko bramki, jeszcze lepiej zachowuje się nasz golkiper Jakub Żuliński, który broni piłkę zmierzającą w nasze okienko.

W 76 minucie jest już jednak bez szans, bramkę dla MKSu zdobywa Krzysztof Szawarniak.

Goście dalej mocno atakowali, nasza gra w drugiej połowie trochę siadła.

Sprawę uspokoiło drugie trafienie Kacpra Łagi w 81 minucie. Wynik ustalił Adam Hostyński, który dośrodkował będą przy linii bocznej boiska, piłka minęła i naszych zawodników i bramkarza przyjezdnych, wpadają do bramki przy słupku.

Garbarnia Kępice – MKS Debrzno 6:1 (4:0)

Bramki: 1:0 – 8 min. Marcel Stanischewski, 2:0 – 35 min. Wojtek Łuczak, 3:0 – 39 min. Kacper Łaga, 4:0 – 45 min. Kamil Pelowski, 4:1 – 76 min. Krzysztof Szawarniak, 5:1 – 8 min. Kacper Łaga, 6:1 – 88 min. Adam Hostyński.

Żółte kartki: Łukasz Wołczko

Garbarnia: Jakub Żuliński – Łukasz Wołczko ( 54 min. Dominik Nowak), Kamil Pelowski, Oskar Stępień, Adam Hostyńki – Mateusz Klimek ( 60 min. Adam Hostyński), Wojtek Łuczak, Jarosław Radzki, Piotr Miernik ( 60 min. Tymoteusz Lange) – Marcel Stanischewski ( 75 min. Rafał Wólczyński), Kacper Łaga ( 82 min. Damian Boho)

Ławka rezerwowych: Szymon Gołąbiowski, Michał Ćwierz