2022-10-07 09:38  -  Garbarnia Kępice

Garbarnia Kępice - Skotawia Dębnica Kaszubska 3:2

4 miejsce w tabeli po trzeciej wygranej z rzędu!

Ostatnio spotkania naszych graczy dostarczają dużo emocji, nie inaczej było i w środę podczas potyczki ze Skotawią Dębnica Kaszubska.
Początek pierwszej odsłony to zdecydowany atak Gości i spokojna gra Garbarzy, którzy czekali na swoją pierwszą szansę. Wstępne plany musieliśmy zweryfikować już w 9 minucie. Nasz lider ataku, Kamil Wójcik doznał kontuzji i na placu gry musiał pojawić się nie do końca zdrowotnie gotowy – Mateusz Klimek.
W 25 minucie obejmujemy prowadzenie, po akcji Marcela Stanischewskiego – stadiony świata!!!. Z prowadzenia kibice cieszyli się 4 minuty. Rzut wolny dla Skotawi z 20 metra i Jakub Cech doprowadza do wyrównania.
Nasza odpowiedź jest natychmiastowa. Mateusz Klimek jest w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i ponownie obejmujemy prowadzenie. Ten sam zawodnik powinien do przerwy ustrzelić hat-tricka, ale marnuje dwie kolejne wyśmienite okazje.
Druga odsłona to również dużo emocji. W 54 minucie rywale ponownie doprowadzają do wyrównania, strzelcem bramki Bartosz Rekowski. Nie zraziło to naszego zespołu, przeprowadzamy kilka świetnych akcji, szczególnie prawa strona i akcje w wykonaniu Tymoteusza Lange mogły się podobać. Ten właśnie zawodnik w 59 minucie strzela trzeciego gola dla Garbarzy i zalicza swoje debiutanckie trafienie w barwach zielono-biało-niebieskich.
Minutę później czerwona kartka dla rywali, po której przeciwnicy w „10” zaczęli grać zdecydowanie lepiej niż w „11”. Oba zespoły miały kilka dobrych sytuacji jednak obaj bramkarze nie dali się już pokonać.
Garbarnia Kępice – Skotawia Dębnica Kaszubska 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 – 25 min. Marcel Stanischewski, 1:1 – 29 min. Jakub Cech, 2:1 – 31 min. Mateusz Klimek, 2:2 – 54 min. Bartosz Rekowski 3:2 – 59 min. Tymoteusz Lange
Żółte kartki: Jakub Żuliński, Adam Mokwa, Piotr Miernik, Adam Hostyński
Garbarnia: Jakub Żuliński – Adam Hostyński, Łukasz Wołczko ( 55 min. Oskar Stępień), Kamil Pelowski, Piotr Miernik – Adam Mokwa, Wojtek Łuczak, Dominik Nowak, Tymoteusz Lange – Kamil Wójcik ( 9 min. Mateusz Klimek, 84 min. Michał Ćwierz), Marcel Stanischewski
Ławka rezerwowych: Szymon Gołąbiowski, Zbigniew Religa, Tomasz Fidelus