2022-09-26 06:24  -  Garbarnia Kępice

KS Włynkówko wypunktowane w Kępicach!

Garbarnia Kępice – KS Włynkówko 4:1 (2:0)

Po dwóch ligowych porażkach mecz z „czerwoną latarnią” miał dla nas kluczowe znaczenie, tym bardziej że w ligowej tabeli niebezpiecznie zbliżaliśmy się do dolnych rejonów.

Goście przyjechali do Kępic podbudowani ostatnią wygraną ze Startem Miastko i na murawie przy ul. Leśnej od pierwszych  minut ligowego starcia trudno było dostrzec, że rywalizujemy z ekipą zamykającą tabelę. To rywale mieli na początku meczu dwie wyśmienite okazje do otworzenia wyniku, my odpowiedzieliśmy super okazją Mateusza Klimka, który nie trafił jednak czysto w piłkę.

W 14 minucie, po zamieszaniu w polu karnym rywala, dwóch wybronionych strzałach, w trzecim Wojtek Łuczak trafia do bramki rywala. Goście mimo straty bramki dalej tworzyli ciekawe akcje, jednak dobrze grała nasza defensywa.

W 42 minucie mogliśmy cieszyć się z drugiej bramki. Adam Mokwa popędził prawą stronę do linii końcowej, świetnie dośrodkował a Kamil Wójcik takich sytuacji nie marnuje.

55 minuta rozstrzygnęła kto będzie cieszył się z 3 pkt, bramkę zdobywa Kamil Wójcik. Goście jeszcze nie otrząsnęli się  z 3 straconej bramki a już Marcel Stanischewski minutę później podwyższa na 4:0.

Po osiągnięciu przewagi i kilku minutach beztroskiej gry naszej ekipy na boisku zapanowało dużo bałaganu. Końcówka spotkania to okazje z obu stron, bramkarze jednak spisywali się bez zarzutu.

O dużym pechu może mówić nasz drugi bramkarz Szymon Gołąbiowski. W 88 minucie dostał szansę debiutu w klasie okręgowej, po dwóch minutach i błędzie naszej defensywy już wyciągał piłkę z siatki.

Wygrana cieszy  tym bardziej, że różnorodne sytuacje spowodowały znaczne uszczuplenie naszej kadry na ten mecz.

Bramki: 1:0 – 14 min. Wojtek Łuczak, 2:0 – 42 min. Kamil Wójcik, 3:0 – 55 min. Kamil Wójcik, 4:0 – 56 min. Marcel Stanischewski, 4:1 – 90 min Bartosz Bukowski

Żółte kartki: Wojtek Łuczak

Garbarnia: Jakub Żuliński ( 88 min. Szymon Gołąbiowski) – Dominik Nowak, Łukasz Wołczko, Oskar Stępień, Adam Hostyński – Adam Mokwa (75 min. Michał Ćwierz), Wojtek Łuczak ( 82 min. Karol Waszak), Jarosław Radzki, Mateusz Klimek – Marcel Stanischewski, Kamil Wójcik ( 55 min. Kacper Łaga)

Ławka rezerwowych: Zbigniew Religa