2021-03-20 09:30  -  Garbarnia Kępice

Gra zamieniona na kapcie i TV!

Gra zamieniona na kapcie i TV!

20 marca naszych zawodników i kibiców powinny dzielić już godziny od pierwszego wiosennego meczu w Kępicach z vice liderem Gryfem II Słupsk!

Niestety, decyzją rządu sport amatorski seniorów został przeniesiony do domów, kapci i meczów w TV.  Oczywiście, są ważniejsze sprawy niż sport, jednak trudno zrozumieć, jak mogą grać juniorzy, a Ci sami juniorzy występujący już w zespołach seniorów nie mogą grać bo istnieje ryzyko!  Czyli decyduje sama nazwa? Junior jest bezpieczny jako junior,  a jako senior już nie!  Ci sami zawodnicy, którym zabroniono gry w piłkę, mogą jednak iść do zatłoczonych marketów budowlanych bo tam ryzyko jest mniejsze… Dziwny ten świat widziany z Warszawy!

Wszyscy, którzy zajmują się nasza piłką widzą, że doba pandemii spowodowała trudne czasy dla klubów, wielu zawodnikom odeszły chęci do uprawiania sportu. Na efekty nie trzeba było  długo czekać. W naszej grupie, już przed wznowieniem rozgrywek odpuściły rywalizację ekipy ze Smołdzina i Charnowa. Szkoda, liga będzie uboższa, a naszym rywalom życzymy szybkiego powrotu do słupskich rozgrywek seniorskich.

W naszej Garbarni, tak jak wszędzie. Problemy zdrowotne, problemy z kwarantannami,  czasami brak chęci i nastawienie aby przetrwać wiosnę, jeśli kiedykolwiek rozgrywki zostaną wznowione, wielu działaczy wieszczy ubiegłoroczny scenariusz, że rozgrywki zakończą się tabelami z jesieni.

Odpoczywamy więc wszyscy, nie trenujemy i liczymy, że jednak piłkarska wiosna ruszy…

A jak ruszy to będzie się działo, jakości może będzie brakować, ale piłkarskich emocji nie zabraknie!