2021-02-14 07:42  -  Garbarnia Kępice

Garbarnia Kępice – Echo Biesowice (sparing)

Ustka 14.2.2021 godz. 16.00

Miesiąc temu nasi zawodnicy powinni rozpocząć okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Niestety, sytuacja z pandemią spowodowała, że wszystko zostało postawione na głowie, plan przygotowań można było wrzucić do kosza.
Piłkarze otrzymali indywidualne programy treningowe, jednak jak to w najniższych ligach bywa, pewnie mało który zawodnik zrealizował w pełni otrzymane wytyczne.

Dodając do tego problemy zdrowotne naszych zawodników (covid, kontuzje), trudno przed pierwszym oficjalnym sparingiem z Echem Biesowice o pozytywy.

Wierzymy jednak i mamy nadzieję, że powrót do normalnych treningów pozwoli ponownie skonsolidować zespół przed rozpoczęciem rozgrywek.

Wcześniejsze nasze gry sparingowe zakończy się porażkami. W Bytowie przegraliśmy ze Startem Miastko 3:6 (3:2). Do przerwy mimo, że był to nasz pierwszy kontakt z piłką w roku 2021 prowadziliśmy, mecz był wyrównany. W ostatnich 15 minutach rywal wykorzystał lepsze przygotowanie, strzelając nam kilka bramek.
W kolejnym meczu z Aniołami Garczegorze rozegranym w Ustce, grając bez kilku zawodników, którzy jesienią stanowili o sile zespołu, przegraliśmy z IV ligowym rywalem 0:7, choć gdyby rywal strzelił nam dwa razy tyle bramek wynik byłby adekwatny do boiskowej rywalizacji. Bardzo pożyteczny sprawdzian, pokazujący naszym piłkarzom na czym polega różnica między klasa A, a wyższymi ligami.

Kadra naszej drużyny jest w chwili obecnej ustabilizowana. Chęć zmiany barw klubowych zgłosił obrońca Damian Cherbeć, do Jantara Ustka na półroczne wypożyczenie odejdzie Wojtek Łuczak. Klub jest zainteresowany pozyskaniem innego zawodnika na pozycję środkowego pomocnika, trwają też poszukiwania napastnika, choć w przerwie zimowej nie jest to łatwa sprawa.