2

:

2

Unison Machowino – Garbarnia Kępice 2:2(1:1)

Blisko zdobycia kolejnych 3 punktów była nasza drużyna w Machowinie, niestety gospodarze w 91 minucie odrobili straty i wróciliśmy z 1 pkt.

Zgodnie z zapowiedziami przedmeczowymi, rywal okazał się bardzo trudnym przeciwnikiem, bronił się przez cały mecz 11 zawodnikami na własnej połowie i bardzo groźnie kontratakował.

W pierwszej połowie spotkania osiągnęliśmy duża przewagę optyczną, byliśmy zdecydowanie częściej przy piłce, choć Unison wyprowadzał bardzo groźne kontry. Bardzo dobrze defensywą kierował pozyskany kilka dni przed meczem bramkarz Michał Kędzia, dla którego był to debiut w naszych barwach, pewnie grała nasza linia defensywy.

W 25 minucie Bartek Ujma pięknym strzałem głową zdobywa dla nas prowadzenie po dośrodkowaniu Adama Hostyńskiego. Gdy wydaje się, że druga bramka dla nas jest kwestią minut, popełniamy błąd na połowie rywala w rozegraniu piłki po rzucie rożnym, szybka kontra gospodarzy i Arkadiusz Bachul w 35 minucie doprowadza do remisu.

Druga połowa bardziej wyrównana, oba zespoły miały po kilka okazji do zdobycia bramki, jednak bramkarze zawsze byli tam gdzie powinni. W 70 minucie kolejny rzut rożny dla Garbarzy, bardzo dobrze rozegrany taktycznie i Kamil Pelowski strzałem głową daje nam prowadzenie.

81 minuta spotkania jest kluczowa dla całego meczu. Doskonale grający do tej minuty stoper Kamil Pelowski schodzi z powodu kontuzji i rywale łapią wiatr w żagle. Gospodarze atakują, my gramy z kontry. Świetną okazję na podwyższenie prowadzenia ma bardzo aktywny Bartek Ujma, niestety bramkarz ratuje sytuację. Sędzia dolicza kilka minut, niestety przy kolejnym rogu nasi zawodnicy skupili się na najwyższych graczach rywala, a bramkę strzałem głową zdobywa niepilnowany Tomasz Bachul.

Mimo straty punktów trudno mieć pretensje do naszych zawodników, włożyli dużo wysiłku by wygrać na trudnym terenie, tym razem się nie udało.

Unison Machowino – Garbarnia Kępice 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 – Bartek Ujma (25 min), 1:1 – Arkadiusz bachul ( 35 min), 1:2 – Kamil Pelowski (70 min), 2:2 – Tomasz Bachul (90+1)

Garbarnia: Michał Kędzia – Tomasz Fidelus( 46 min. Karol Kostuch), Kamil Pelowski ( 81 min. Damian Cherbeć), Oskar Stępień, Łukasz Adamowicz(60 min. Karol Waszak) – Mateusz Klimek, Adam Hostyński, Wojtek Łuczak, Kamil Setny ( 83 min. Jakub Dramiński), Piotr Miernik – Bartek Ujma

Ławka rezerwowych: Zbigniew Religa, Filip Klimek

2020-10-31 14:00